Rockuzine

Home/Rockuzine

About Rockuzine

This author has not yet filled in any details.
So far Rockuzine has created 194 blog entries.

August 2021

Rock & Metal United Festival

2021-08-08T14:09:08+01:00

KOMUNIKATË PËR SHTYP ROCK & METAL UNITED FESTIVAL 27-28-29 GUSHT 2021 Prishtinë Rock United II dhe Metal United III, tashmë festivale tradicionale, këtë vitë do të mbahen me datat 27, 28 dhe 29 Gusht 2021. Rock & Metal United Festival është një projekt që bashkon grupet e muzikës rock dhe metal, fansat, organizatorët [...]

Rock & Metal United Festival2021-08-08T14:09:08+01:00

August 2019

Rock United Fest – 6 dhe 7 shtator

2019-08-30T10:12:47+01:00

    KOMUNIKATË PËR MEDIA Rock United Fest – 6 dhe 7 shtator, Amfiteatri i pishinës së Gërmisë [three_fourth last="yes" spacing="yes" center_content="no" hide_on_mobile="no" background_color="" background_image="" background_repeat="no-repeat" background_position="left top" hover_type="none" link="" border_position="all" border_size="0px" border_color="" border_style="" padding="" margin_top="" margin_bottom="" animation_type="" animation_direction="" animation_speed="0.1" animation_offset="" class="" id=""] Më 6 dhe 7 shtator 2019 do të mbahet Festivali Rock [...]

Rock United Fest – 6 dhe 7 shtator2019-08-30T10:12:47+01:00

May 2019

Metal United World Wide 2019

2019-06-05T07:29:55+01:00

KOMUNIKATË PËR SHTYP - Metal United World Wide 2019 Metal United World Wide (MUWW) II, koncerti me famë botërore që organizohet në 70 shtete e përfshinë mbi 300 bende të ndryshme rock e heavy metal, po organizohet për herë të dytë në Kosovë. Kjo ngjarje e veçantë e rock dhe heavy metal muzikës do të [...]

Metal United World Wide 20192019-06-05T07:29:55+01:00

November 2018

3 Musketjerët

2018-11-13T09:02:52+01:00

3 Musketjerët E Shtunë | 17 Nëntor | Ora 21:30 Aleksander Gjoka - vocal Redon Makashi Redi - vocal Elton Deda - vocal/keyboards Dorian Metohu - guitar Nalton Kraja - drums Live në Rockuzinë Për këtë datë nuk kemi rezervime. Ai/ajo që vie i pari e zë vendin më të mirë. Numër i limituar i biletave. Biletat mund ti [...]

3 Musketjerët2018-11-13T09:02:52+01:00

Friction Band

2018-11-13T08:49:58+01:00

Friction Band E Premte | 16 Nëntorë | 21:30 Bashkim Kerqeli, vocal/guitar Luan Macula, guitar Rinon Hoxha, bass Murat Shabani Llapa, drums Live në @Rockuzinë - Hyrja pa pagesë Rezervimet përmes Facebook Nightlife Pristina

Friction Band2018-11-13T08:49:58+01:00

Jazz Trio

2018-11-13T08:48:49+01:00

Jazz Trio E Enjte | 15 Nëntorë | 21:30 Ilir Bajri - Keyboards Enes Beu - Drums Arian Randobrava - Sax Live @Rockuzinë - Hyrja pa pagesë Rezervimet përmes Facebook Nightlife Pristina

Jazz Trio2018-11-13T08:48:49+01:00

Menan Kiseri and Friends

2018-11-13T08:28:34+01:00

Menan Kiseri and Friends E Mërkurë, 14 Nëntorë, 21:30 Menan Kiseri - Guitar and Vocal Besmir Shishko - Vocal Fatjon Miftari - Keyboards Ardian Bakalli - Drums Live në @Rockuzinë - Hyrja pa pagesë Rezervimet përmes Facebook Nightlife Prishtina

Menan Kiseri and Friends2018-11-13T08:28:34+01:00

Seleksioni 039

2018-11-06T08:29:45+01:00

Seleksioni 039 E Shtunë | 10 Nentor | 21:30 Eduard Meraku (Edi King) - vocal Gëzim Geza Hasku - Guitar Rinor Ukimeri - Keyboards Besim Gashi - Babuka - Drums Live në @Rockuzinë - Hyrja pa pagesë Rezervimet përmes Facebook Nightlife Pristina

Seleksioni 0392018-11-06T08:29:45+01:00

Ethnically Plugged

2018-11-05T10:28:58+01:00

Ethnically Plugged- Acoustic Rock Night E Premte | 9 Nentor | 21:30 Luan Macula - Kitare Ilir Tolaj - Kitare Edon Ramadani - Piano Teoman Ukqa - Tupana/Bateri Live në @Rockuzinë Rezervimet përmes Facebook Nightlife Pristina

Ethnically Plugged2018-11-05T10:28:58+01:00

Three Pots

2018-11-05T10:19:43+01:00

Three Pots E Enjte | 8 Nentor | Ora 21:30 Astrit Stafai - Guitar Edon Ramadani - Keyboards Teoman Ukqa - Drums Live @Rockuzinë Rezervimet përmes Facebook Nightlife Prishtina

Three Pots2018-11-05T10:19:43+01:00
Go to Top